piątek, 31 lipca 2009

Pjus - Głośniej od bomb

Kilka dni temu w sieci pojawił się nowy kawałek Pjusa, pierwszy, nagrany po walce stoczonej z chorobą. Utwór "Głośniej od bomb" dotyczy Powstania Warszawskiego, a dokładniej mówiąc Plutonu Głuchoniemych, który brał udział w owym Powstaniu. Jest on zwiastunem solowej płyty Pjusa "Life After Deaf". Krążek powinien ukazać się na jesieni.
Z wielu względów warto zapoznać się z tym utworem, a na szczególną uwagę zasługuje bardzo ciekawy, recytowany tekst.
Pjus o "Głośniej od bomb":
"Nie jestem neofitą, „entuzjastą” pamięci o Powstaniu od wczoraj, a od 10 lat aktywnie, na różne sposoby dbam o Warszawę, krwawe, niezwyciężone miasto, chociażby przez czczenie tych, którzy walczyli o nie, o Polskę. Dodatkowo historia Plutonu Głuchoniemych, jest dokładnie tym, czego choć cząstkę chciałbym przekazać swoim życiem i czynami- walcz, nawet jeśli taka walka wydaje się niemożliwa. Podmiotem lirycznym dwóch pierwszych zwrotek jest uczestnik Powstania i nie chcąc wprowadzać anachronizmu w postaci rapowania ich zdecydowałem się na ich recytację, co wzmacnia cały efekt i przekaz."*

Na dziś, czyli 1 sierpnia, zapowiedziana została premiera klipu. Wrzucę go tutaj po powrocie.

No właśnie. Dziś jest 1 sierpnia. Pamiętajcie, żeby o godzinie 17 oddać hołd Powstańcom, którzy przez 63 dni dzielnie walczyli, nie tylko o stolicę, ale o cały kraj!

Do usłyszenia po 10 sierpnia!
* Żródło: www.alkopoligamia.com

1 komentarz:

  1. Pjus duży szacun za ten kawałek i za całokształt, płyta może byc naprawde mocną bombą,jesien 2009 pozostaje czekać. 5!

    OdpowiedzUsuń